Ta strona używa pliki cookies.
Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ich ustawień w swojej przeglądarce.
Więcej szczegółów w naszej Akceptuję Politykę Cookies

Przyjęcie Weselne

2014-02-22

Przyjęcie Weselne

Od kilku lat wciąż rośnie liczba ślubów i wesel. Prawda, jest to kosztowne, pracochłonne i czasochłonne, ale wykonalne, a w efekt końcowy z reguły zapiera dech w piersiach tak gościom, jak i młodej parze.
Weselne przyjęcie pochłania zazwyczaj prawie połowę kosztów związanych ze zmianą stanu cywilnego. Zwykle zaproszonych jest  do 200 osób, a młodzi lub ich rodzice często biorą z tej okazji kredyt lub decydują się na tzw. ślub na raty, co proponują niektóre agencje. Organizacja wesel to zatem pewny interes.


Para młoda rok przed ślubem powinna poinformować rodziców o swoich planach oraz podzielić się nowina z przyjaciółmi oraz znajomymi. Młodzi muszą podjąć decyzje czy chcą zawrzeć ślub kościelny czy cywilny. Ustalają wstępna listę gości oraz najważniejsze określają budżet wesela. Poszukiwanie Sali weselnej gdzie chcieli by urządzić przyjęcie, potem kościół lub USC.


Najwyższa pora rozejrzeć się za zespołem weselnym bądź DJ – Em , zamówienie fotografa/ kamerzysty . Ustalenie kto będzie Waszymi świadkami na ślubie. Możecie również pomyśleć o kursie tańca oraz zadbać o siebie ( fitness, siłownia dla relaksu). Ustalamy ostateczną rezerwację terminu w kościele bądź w USC.


Zaproszenia ( możecie zając się tym wcześniej w zależności od tego czy będą kupne czy robione własnoręcznie), przy zaproszeniach można zamówić bądź zrobić wizytówki na stół bądź zawieszki na alkohol jeśli chcecie.  Najwyższa pora na suknie ślubna ( pół roku to minimum aby wybrać i uszyć wymarzoną suknie), zakup butów, bielizny. Najwyższa pora wysłać zaproszenia.


Udajcie się do jubilera aby wybrać obrączki ślubne, pan młody wybiera garnitur/ smoking oraz dodatki. W parafii spisujemy protokół ślubny oraz załatwiamy dokumenty w USC potrzebne do ślubu. Organizujemy i rezerwujemy transport dla gości  oraz dla Was.


Wieczór panieński i kawalerski organizowany przez Was dla najbliższych przyjaciół, zamówienie bukietu ślubnego, butonierki.  Najwyższa pora na ustalenie dekoracji Sali balowej / weselnej w której będzie Wasze przyjęcie. Zamówienie tort i ciast weselnych oraz napoi i alkoholu.  Musicie zastanowić się również nad forma podziękowania dla rodziców ( kwiaty bądź prezent).


Jaki już ustalicie ostateczna listę gości i przekażecie do Sali weselnej  dokładnie omówcie menu weselne oraz godziny posiłków, ułożenie stołów, stołu wiejskiego i tego co na nim będzie ( czy będzie), barku z drinkami ( według uznania),  gdzie będzie orkiestra gdzie Wu będziecie siedzieć. Spotkanie z fotografem , kamerzysta, orkiestra w celu ustalenia szczegółów.


Przywiezienie alkoholu, oraz napoi na salę,  ułożenie wizytówek dla gości na stołach, końcowe dekoracje.  Możecie ustalić plan działania świadków na przyjęciu. Najwyższa pora zając się sobą i tylko odliczać godziny.
 
Po przyjęciu weselnym następuje rozliczenie z wykonawcami, wysyłanie podziękowań gościom weselnym i życzyć Wam najlepszego !!!

 

Statystyki
258958
unikalnych user'ów

odwiedziło nas w październiku 2016

Dane wg google analytics

Aktualna pozycja w Google.pl:
zapytanie:
pozycja:
informator ślubny
2
ślub Warszawa
1
ślub Gdańsk
1
ślub Bydgoszcz
1
ślub Szczecin
1
informator ślubny Warszawa
1
informator ślubny Gdańsk
1
informator ślubny Bydgoszcz
1
informator ślubny Szczecin
1